BASINDA BİZ


Hepsi    Hızlı Okuma     E-mail Yönetimi     Hafıza Teknikleri     Disleksi


Paylaş
StarTV

Celal Pir-Julide Ateş ile Etkin Hızlı Okuma üzerine.

Hürriyet

Etkin hızlı okuma kurslarına yöneticiler ve öğrenciler çok rağbet ediyor ama Sanem Çelik gibi oyuncular veya Teoman gibi müzisyenler de var. Bu kursların en önemli yararı, zamandan tasarruf sağlamak.

Paylaş
Ekonomist

ABD'de bir araştırma çok okuyanların daha çok kazandığını ortaya koyuyor. Yönetim dünyası belki çok okumaya vakit bulamıyor ama hızlı okuyarak bu farkı kapatmaya çalışıyor.

Paylaş
CNBC-E, Finans Cafe

Konuk olarak Etkin E-mail Yönetimi eğitim uzmanı Tuğrul Türkkan ve Finansbank alternatif satış kanalları grup yöneticisi Gökhan Güven'in katıldığı programı izlemek için tıklayınız...

Paylaş
Show TV, Sabah Haberleri

Konuk olarak ALGE Eğitim kurucu ortağı Tuğrul Türkkan'ın katıldığı programda Hafıza teknikleri konuşuldu. İzlemek için tıklayınız...

Paylaş
Para Dergisi

ABD'de yapılan bir araştırma, gereksiz e-postaların ekonomiye 588 milyar dolara mal olduğunu ortaya koydu. Bu zarar Türkiye'de 32 milyar dolara olarak uyarlanıyor.

Paylaş
CNN TURK, Cumartesi Pazar

Cnn Turk'de pazar sabahları yayınlanan 'Cumartesi-Pazar' programına Tuğrul Türkkan konuk oldu. Unutkanlık ve Hızlı Okuma konulu programı izlemek için tıklayınız...

Paylaş
Radikal

'300 sayfayı iki saatte tam anlayarak okuyabileceksiniz!' Gördüğümüz ilanın peşine takıldık ve hızlı okumanın nasıl yapıldığını görmek için iddia sahibi kursa katıldık...

Paylaş
TRT Haber, 10'dan Sonra

TRT HABER'de yayınlanan '10'dan Sonra' programına Tuğrul Türkkan konuk oldu. Hızlı Okuma konulu programı izlemek için tıklayınız...

Paylaş
Cosmopolitan

Bilgi çağında yaşıyoruz. Ofiste, işte, evde her yerde veri bombardımanına maruz kalıyoruz. Yavaş yavaş her şeyi unutuyoruz... Peki hafızamızı güçlendirmek için neler yapmalıyız?

Paylaş
Sabah İŞ'te İnsan

Araştırmalara göre bir profesyonel, günlük işteki zamanının üçte birini gereksiz e-mailleri temizlemeye harcıyor. ALGE, teknoloji çağının bu çığ gibi büyüyen sorununa özel çözüm geliştirdi.

Paylaş
Cumhuriyet

Günümüzde pek çok kişinin başvurduğu hızlı okuma tekniğinin hikayesi II. dünya savaşı yıllarıan kadar uzanıyor.

Paylaş
NTV, 24+

24+ programının konuğu Tuğrul Türkkan idi. Programda Hızlı Okuma konuşuldu.

Paylaş
Akşam

ÖSS’de ve OKS’de saniyelerle yarışan adaylar için hızlı okumak ve doğru algılamak, bir adım önde olmak için en önemli kriterler arasında.

Paylaş
NTV, Güzel Pazar

Programın konuğu Ord. Prof. Dr. Reha Oğuz Türkkan.

Paylaş
BusinessWeek

Yöneticiler sayfalarca rapor okumak ve gündeme yetişmek için hızlı okuma kurslarına gidiyor.

Paylaş
Sabah

Kaynağı İkinci Dünya Savaşı olan hızlı okuma tekniğini öğrenmek artık kolay. Üç haftalık bu kurslar, Milli Egitim Bakanlığı tarafından onaylı.

Paylaş
Cine5

İpek Tuzcuoğlu ve Mehmet Altan'ın sunduğu programda Etkin Hızlı Okuma ve Etkin Hafıza Teknikleri konuşuldu. İzlemek için tıklayınız...

Paylaş
TVEM, Selince

Selince programının konuğu Tuğrul Türkkan. Programda Hızlı Okuma konuşuldu.

Paylaş
Capital

İsmet Abalıoğlu, “Hızlı okuma eğitimi okuma şevkimi artırarak okumaya ayırdığım zamanın uzamasını sağladı” diyor ve bu eğitimden sonra elde ettiği diğer somut faydaları şöyle sıralıyor:

Paylaş
HaberTürk

Muzaffer Akpınar Habertürk röportajını izlemek için tıklayınız...

Paylaş
Türkmax

Teoman'ın Türkmax'de Hülya Avşar tarfından yapılan röportajını izlemek için tıklayınız...

Paylaş
Sabah Günaydın

İşte, evde, her yerde veri bombardımanına maruz kalıyor ve yavaş yavaş her şeyi unutuyorsanız, hafızanızı güçlendirmek için, gereksiz e-mailleri okumamak gibi basit formüller deneyebilirsiniz..

Paylaş
Zaman

Yapılan bir araştırmaya göre ortalama üst düzey bir yöneticinin sadece iş gündemini takip edebilmesi için haftada bir milyon kelime okuması gerektiğini biliyor muydunuz?

Paylaş
Kanal D, Doktorum

Programın Konuğu Tuğrul Türkkan'dı. Programda Etkin Hafıza Teknikleri konuşuldu.

Paylaş
Sabah İŞ'te İnsan

Okumak ve incelemek zorunda olduğumuz döküman sayısı her geçen gün artıyor. Bilgisayar üzerinden gelen mailler; dosyalar, raporlar ve masanızdaki evraklarla birleşince okunacak döküman sayısı da katlanıyor. İş dünyasındaki durum kısaca böyle.

Paylaş
Ekonomist

ABD'de bir araştırma çok okuyanların daha çok kazandığını ortaya koyuyor. Yönetim dünyası belki çok okumaya vakit bulamıyor ama hızlı okuyarak bu farkı kapatmaya çalışıyor.

Paylaş
KanalTürk

Duygu Dikmenoğlu'nun sunduğu 'Gel De Katılma Programı'nı izlemek için tıklayınız...

Paylaş
Milliyet

Üniversite ve Ortaöğretim Kurumları sınavlarına hazırlanan öğrenciler tüm alternatif öğretim modellerini deniyorlar. Soru başına ortalama 1 dakika düştüğü sınavlarda bir adım öne geçmeye çalışan adayların yeni gözdesi Hızlı Okuma Kursları.

Paylaş
Kanal 24, Ekonomi Haberleri

12.02.2009 tarihindeki Kanal24 'Ekonomi Haberleri'ne Etkin Hızlı Okuma Eğitmeni Tuğrul Türkkan konuk oldu. Programda konu Etkin Hızlı Okuma Teknikleri'ydi. İzlemek için tıklayınız.

Paylaş
Platin

Zamanı daha etkin kullanmak için hızlı okuma eğitimlerine katılan yöneticiler, okuma hızlarını iki katına çıkararak günde 1 saat, ayda 28 saat, yılda ise 45 gün kazanıyor.

Paylaş
Sabah

Çocukların hem psikkolojisini hem de okuldaki başarısını olsumsuz etkileyen dislekside erken tedavi önem taşıyor.

Paylaş
Kanal 24, Ekonomi Bülteni

Kanal 24 Ekonomi Bülteni'nin konuğu Tuğrul Türkkan idi. Programda Etkin Hızlı Okuma, Etkin Hafıza Tekniği ve Etkin E-mail Yönetimi eğitimi konuşuldu. İzlemek için tıklayınız...

Paylaş
Hürriyet İK

Araştırmalara göre bir çalışan e-posta almak ve göndermek için 2.5 saatini harcıyor. Yöneticiler için bu zaman dilimi çok daha uzuyor.

Paylaş
Habertürk

Araştırmalara göre kurumsal bir firmada çalışan profesyonel bir kişiye günde ortalama 127 e-posta geliyor.

Paylaş
Kanal B

Kanal B'de İstanbul Sohbetleri programında Kıvanç Korzay ile yapılan röportajı izlemek için tıklayınız...

Paylaş
TV 8

Zamanın Ruhu programının konusu Hızlı Okuma, konuk Kağan Omay.

Paylaş
Dünya

Alternatif Gelecekler Eğitim Danışmanlık (Alge) her gün yüzlerce mail ve rapor okumak zorunda kalan şirket yöneticilerine hızlı okuma dersleri veriyor.

Paylaş
Dünya

İşyerinde verimliliği artırmak için hızlı okumak gerekiyor. Türk Gelecek Araştırmaları Vakfı Onursal Başkanı Ord. Prof. Dr. Reha Oğuz Türkkan, Bilgi Çağı'nda iş hayatının en önemli sorunlarından ilkinin zaman olduğunu şirket yöneticileri ve işadamlarının her gün yüzlerce yazılı materyalle meşgul olduğunu belirtti.

Paylaş
CNN Turk, Haber Makinası

CNN TURK Haber Makinası programını izlemek için tıklayınız...

Paylaş
Vatan

Turkcell'in Genel Müdürü Muzaffer Akpınar, bildik genel müdürlerden biraz farklı. Zaten Turkcell'in yönetim yapısı da klasik şirketlerle uzaktan yakından ilgisi olmayan bir yapı.

Paylaş
CEO Dergisi

Verimli çalışabilmenin yolu 'iyi mail'den geçiyor... ALGE Kurucu ortağı Tuğrul Türkkan ile iş yaşamındakik herkesin e-postasını yönetme becerisni geliştiren 'İyi Mail' projesini konuştuk.

Paylaş
Zaman

Az okuyan gençlik için aslında ne büyük buluş şu hızlı okuma teknikleri. Düşünsenize elinizde kaç sayfalık kitap olursa olsun en fazla bir saatte bitiriyorsunuz.

Paylaş
Sabah, İş'te İnsan

Üniversite sınavlarına hazırlanan öğrenciler, orta ve üst düzey yöneticilerin ardından Teoman ve Sanem Çelik gibi sanatçılar da hızlı okuma kurslarına gidiyorlar.

Paylaş
Hürriyet İK

Prof. Dr. Oğuz Türkkan ve Tuğrul Türkkan tarafından geliştirilen Etkin Hızlı Okuma Sistemi (EHO) 'vaktim yoktu, okuyamadım' derdine bir son veriyor.

Paylaş
Yeni Şafak

Eğer işyerinizde her gün ortalama 100 civarında eposta okuyorsanız geçmiş olsun, en az 45 dakikanızı boşa harcıyorsunuz.

Paylaş
Yeni Para

Turkcell, Avea, Siemens, Levi's gibi dev şirketler yöneticilerine hızlı okuma eğitimi aldırıyor. Okuma hızını 4 kata kadar artıran bu sistem, yöneticilere yılda 45 gün tasarruf sağlıyor. Alge Danışmanlık, bu sistem için franchising de verecek...

Paylaş
Milliyet

Hızlı okuma fikri pek çoğumuza, farklı amaçlar için de olsa çekici gelir. Ancak, bunu öğreten kuruluşlar yok denecek kadar az. TÜGAV, bunlardan biri. -İdil Engindeniz

Paylaş
Tercüman

İngilizler'inpilotlarının Alman uçaklarını daha çabuk fak etmesi için geliştirdiği algılama sistemi günün 24 saatinin kendilerine yetmediğinden yakınan patronlarınve yöneticilerin kurtarıcısı oldu.

Paylaş
Akşam

Gelişmiş bilgisayar programlarıyla desteklenen Etkin Hızlı Okuma (EHO) kursları, sınava hazırlanan öğrencilerden, okuma alışkanlığı kazanmak ve daha çok sayıda kitap okumak isteyenlerden yoğun ilgi görüyor.

Paylaş
Milliyet İnsan Kaynakları

Beş saatte okunacak bir metni 1- 1,5 saatte okuyabilmeyi öğreten hızlı okuma kursları yalnız hızlı okumayı değil; okuduğunu yüzde 80-100 arasında anlamayı da sağlıyor.

Paylaş
Mynet

1940'larda Amerika'da ortaya çıkan Hızlı Okuma tekniği, yıllar içinde gelişerek varlığını korudu. Columbia Üniversitesi'ndeki profesörlüğü süresince konuyla ilgili bilgi ve deneyimler elde eden, Reha Oğuz Türkkan'ın geliştirdiği...

Paylaş
Mersin Yerel Gazetesi

İlke Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen "Bilgi çağında etkin hızlı okuma" konulu konferans Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.